Antikvarijat, knjige, gramofonske ploče, udžbenici, polovne knjige

Opća teorija ljubavi

Autor: Thomas Lewis, Fari Amini, Richard Lannon

Stanje: Novo

Uvez: Meki

Format: 20x14

Izdavač: Planetopija

Profil

profil

Godina: 2009.

Stranica: 309

Jezik: Hrvatski

Novo stanje

Cijena u knjižari: 15,90 

Cijena: 15,90 €

Opis:

Nadahnjujući se novim znanstvenim otkrićima o ljudskome mozgu, trojica američkih znanstvenika opisuju naš drevni, temeljni poriv za bliskošću, otkrivajući da ljudski živčani sustav nije samodostatan: od najranijeg djetinjstva naši se mozgovi povezuju s mozgovima nama bliskih ljudi, u nijemom ritmu koji čini životnu silu tijela. Te prešutne spone određuju nam raspoloženje, stabiliziraju i održavaju zdravlje te mijenjaju strukturu naših mozgova, tako da, u vrlo realnom smislu, tko smo i što ćemo postati, ovisi o onome koga volimo.
Opća teorija ljubavi primjenjuje ta izvanredna znanstvena zapažanja na neke od najvažnijih problema s kojima se suočavamo, objašnjavajući način na koji funkcioniraju veze, na koji roditelji oblikuju djetetovu osobnost u razvoju, na koji psihoterapija uistinu funkcionira, što potiče nasilje u djece
i kako suvremeno društvo opasno krši naše temeljne emocionalne zakone.
Djelo rijetke originalnosti, strasti i rječitosti; Opća teorija ljubavi zauvijek će promijeniti način na koji razmišljate o ljudskoj bliskosti i ljubavi.